Wysyłka paczki za granicę do krajów UE – poradnik

Wysyłka paczki za granicę do krajów UE – poradnik

Masz rodzinę za granicą? Jeśli siostra czy brat, mają małe dzieci, a Ty nie masz lub Twoje już dawno wyrosły i mieszkają w swoich domach, to z pewnością lubisz robić przyjemność maluchom i wysyłać im paczki z polski. Mimo iż, w danym kraju, mnogą mieć bardzo dużo ciekawych rzeczy, to nie mają tego samego, co u nas. Chodzi tu nie tylko o zabawki itp. ale także słodycze. Często jest tak, że możemy niczym nie zaskoczyć, ponieważ zarówno w naszym jak i w praktycznie każdym kraju UE są bardzo podobne produkty, ponieważ cały czas jest wszytko przewożone z kraju do kraju. Jednak, jeśli dzieci umieją mówić po polsku, a także czytać i pisać, to może być dla nich miłą odmianą poczytać książkę po polsku czy nawet obejrzeć w swoim języku bajkę.

Niekiedy mamy jednak problem, ponieważ nie każdy potrafi wysyłać paczki za granicę. Mimo iż, nie jest to zbytnio skomplikowane, to boimy się, że źle zapakujemy czy też zaadresujemy i nasza paczka pójdzie gdzieś indziej lub po drodze zaginie. Rzeczywiście, takie niebezpieczeństwo istnieje, ale zdarza się tylko wtedy, kiedy nie wiemy jak się zająć taką kwestią. Wszelkie informacje na ten temat zostaną Ci dokładnie wyjaśnione poniżej. Dzięki temu, nie będziesz musiał się obawiać, że stracisz paczkę, która miała wylądować u siostrzeńców czy wnucząt z zagranicy.

Pakowanie paczki

Jeśli wysyłamy trochę więcej rzeczy, to musimy pamiętać, aby zaopatrzyć się w odpowiednio duży karton, który pomieści swoją zawartość, a po podniesieni do góry, nie odpadnie dno. Trzeba zwracać uwagę na te kwestię, ponieważ jeśli będzie źle zapakowane, to nie będzie możliwości wysyłki. W zależności, do jakiego kraju wysyłamy naszą paczkę, musimy wiedzieć, jakie są tam dopuszczalne wymiary, dla jednej wysyłki, ponieważ może się okazać, że jest ona za duża i z polski nie wyjedzie. Każdy kraj, ma określone własne wymiary, ponieważ najczęściej nadawane są samolotem, który posiada określoną liczbę możliwego obciążenia oraz zajmowanego miejsca.

Pamiętajmy o tym, aby zawsze do pakowania, wybierać możliwie mocny oraz czysty karton. Powinien on być dostosowany trwałością do wagi towaru znajdującego się w środku. Przy tak długiej podróży, warto zadbać o to, aby pudełko było odporne na wilgoć. Najlepszym rozwiązaniem, jest zastosowanie pięciowarstwowego kartonu. Nie zapominajmy także o tym, że należy okręcić taśmą pudełko oraz o tym, żeby nie wykorzystywać ponownie już użytego, ponieważ może ono już nie być wystarczająco trwałe. 

Przemysław

Logistyka przesyłek kurierskich

Related Posts

Ceny przesyłek zagranicznych

Ceny przesyłek zagranicznych

Jak wygląda zwrot przesyłki zagranicznej?

Jak wygląda zwrot przesyłki zagranicznej?

Wysyłka paczki za granicę do krajów poza UE – poradnik

Wysyłka paczki za granicę do krajów poza UE – poradnik

Jak wysłać paczkę do Chin?

Jak wysłać paczkę do Chin?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *