Wysyłka paczki za granicę do krajów poza UE – poradnik

Wysyłka paczki za granicę do krajów poza UE – poradnik

W poprzednim artykule staraliśmy się przybliżyć Ci kwestie dotyczące pakowania paczki, która zamierzamy wysłać za granicę. Dotyczy to oczywiście paczek, w obrębie Unie Europejskiej. Dowiedziałeś się, jak powinieneś zapakować przesyłkę, jakiego kartonu użyć, a także, czego nie robić. Są to bardzo istotne informacje, które pomogą Ci wysłać dobrze paczkę i sprawią, że dotrze ona na miejsce cała i niezniszczona. Pamiętaj jednak, że to jeszcze nie wszystko i musisz uwzględnić jeszcze inne kwestie pakowania. Jeśli jeszcze potrzebujesz informacji, ponieważ dalsze działania są Ci nieznane, gdyż paczkę nadajesz po raz pierwszy, to zapoznaj się z tą częścią poradnika.

Wypełnienie pudełka

Sama zawartość, która jest dopasowana do kartonu oraz odpowiednia ego grubość, nie wystarczą, aby nasza przesyłka dotarła cała na miejsce. Bardzo istotną kwestią jest także to, co włożymy do środka. Nie chodzi tu oczywiście o zawartość główną, ale po zabezpieczenia. Jeśli wysyłamy jakąś zabawkę czy też figurkę, to chcielibyśmy, aby odbiorca, po otworzeniu paczki, nie ujrzał samych kawałków i strzępów. Dlatego też, nie ignorujmy tego, że wolne przestrzenie są niebezpieczne dla naszej paczki. Każdy wolny odcinek, tak musimy zagospodarować, aby zwartość nie miała możliwości się przemieszczać. Zauważ też, że wypełnienie powinno być zrobione z materiału lekkiego, typu np. styropian. Jeśli włożymy coś cięższego, to nie tylko dopłacimy za nadwagę, ale także może zostać zgnieciona i zniszczona zawartość kartonu. Najlepszym wyborem są wióry styropianowe, ponieważ służą one nie tylko, jako zabezpieczenie przed przesuwaniem się zawartości, ale także chronią ją przed uszkodzeniami.

Jak oznakować paczkę?

Znakowanie paczki jest jedną z najważniejszych czynności, ponieważ decyduje to, czy dotrze ona tam gdzie trzeba czy nie. Wysyłając do innego kraju, szczególnie, jeśli jest on obcojęzyczny, a na przykład nazwisko odbiorcy jest dość skomplikowane, musimy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowość pisma oraz jego wyrazistość. Ta kwestia dotyczy jednak tych paczek, które zostają w naszym kraju, czyli poruszają się w jego obrębie. Jeśli chodzi o te, które wyjeżdżają poza granice naszego państwa, nie musimy dodatkowo adresować paczki. Kiedy wypełnimy list przewozowy, dostaniemy numer referencyjny paczki. Musimy go zapisać w widocznym miejscu na paczce. 

Przemysław

Logistyka przesyłek kurierskich

Related Posts

Ceny przesyłek zagranicznych

Ceny przesyłek zagranicznych

Jak wygląda zwrot przesyłki zagranicznej?

Jak wygląda zwrot przesyłki zagranicznej?

Wysyłka paczki za granicę do krajów UE – poradnik

Wysyłka paczki za granicę do krajów UE – poradnik

Jak wysłać paczkę do Chin?

Jak wysłać paczkę do Chin?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *