Odrzucona reklamacja (czy reklamacja może być odrzucona i w jakich okolicznościach)

Odrzucona reklamacja (czy reklamacja może być odrzucona i w jakich okolicznościach)

Kady z nas posiada w domu komputer, laptop lub tablet czy też wszystkie te rzeczy na raz. W dzisiejszych czasach, nie znajdziemy osoby, która żyjąc w rozwiniętym kraju, nie posiada Internetu. Stanowi on teraz także źródło zarobków. U nas w Polsce, nie jest to jeszcze popularne na taka skalę jak w innych państwach Europy, ale coraz więcej osób podejmuje pracę zdalną. Jest ona nie tylko wygodna, ale także lepiej płatna. Wymaga jednak wiele motywacji oraz miejsca do pracy, a najlepiej gabinetu.

Jednak Internet jest używany do bardzo wielu innych rzeczy jak zabawa, rozwijanie zainteresowań czy też po prostu trwonienie wolnego czasu. Żaden nastolatek, nie potrafi w XXI wieku, funkcjonować bez nowoczesnej technologii. Każdy posiada konta na social media, gdzie dzieli się zdjęciami, poznaje nowych ludzi czy prowadzi rozmowy ze znajomymi.

Sprzedawanie przez Internet

Internet, rozwinął także nową formę zarobku. Może nie, jako jedynie utrzymanie, ale dodatkowy zysk. Jest to na przykład sprzedawanie towarów przez Internet. Niektóre firmy, specjalizują się wyłącznie w tym, więc wtedy zarobki są wysokie. Jeśli jednak ktoś robi to amatorsko, to nie liczy na ogromne zyski. Bardzo często, korzystamy z usług takich ludzi czy firm i zamawiamy różne produkty przez Internet. Są one zazwyczaj tańsze niż w sklepach stacjonarnych, ponieważ sprzedawcy nie płaca za wynajem lokalu oraz innych opłat z nim związanych. Mimo iż, mnóstwo osób, woli korzystać z Internetu, niż wybrać się do sklepu za rogiem czy w mieście, to nie każdy potrafi to robić dobrze. Bardzo często zdarzają się sytuacje, że ktoś zostaje oszukany. Zazwyczaj, nie ma już możliwości otrzymania zwrotu pieniędzy, ponieważ delikwent znika z całym zyskiem i na tym koniec. Musimy umieć korzystać z głowa z dzisiejszych udogodnień i tak jak zawsze sprawdzamy datę ważności na produktach w sklepie spożywczym, tak musimy przejrzeć naszego sprzedawcę przez Internet.

Dlaczego reklamacja została odrzucona?

Czasem, zdarza się, że, mimo iż, sprzedawca był dokładnie sprawdzony i pewny, to zamówiny towar doszedł uszkodzony lub nie ten, który chcieliśmy. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście pisać reklamację. Nie jest to sprawa trudna, ponieważ ogranicza się do wysłania formularza, który znajdziemy zwykle na stronie sprzedawcy. Zdarza się jednak tak, że niekiedy reklamacje są odrzucane. Czym jest to spowodowane? Bardzo często jest to spowodowane tym, że zdecydowaliśmy się na przesyłkę, która nie była chroniona i zaginęła po drodze z winy przewoźnika. Bardzo częstym powodem jest także uszkodzenie rzeczy, którą odsyłamy. Jeśli zamierzamy ją wymienić, trzeba pamiętać, że musi ona zostać odesłana w stanie idealnym. Nasza reklamacja zostanie odrzucona wtedy, kiedy złożymy ją zbyt późno, czyli po upływie dopuszczonego terminu. 

Przemysław

Logistyka przesyłek kurierskich

Related Posts

Towary niepodlegające reklamacji

Towary niepodlegające reklamacji

List ze skargą po angielsku – jak go napisać?

List ze skargą po angielsku – jak go napisać?

Reklamacja – jak ją napisać

Reklamacja – jak ją napisać

Jak złożyć reklamację przesyłki zamówionej za granicą?

Jak złożyć reklamację przesyłki zamówionej za granicą?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *