Jak wygląda zwrot przesyłki zagranicznej?

Jak wygląda zwrot przesyłki zagranicznej?

Każdy z na posiada rodzinę za granicą. Zawsze znajdzie się jakaś ciotka czy kuzyn, który już dawno wyjechał z polski. Nawet, jeśli nie mieszka w naszym kraju to z pewnością bardzo często do niego wraca i wywozi różne produkty, ponieważ zazwyczaj wolimy jedzenie, do którego się przyzwyczailiśmy w dzieciństwie, a co najważniejsze, produkty z domowego ogród asa zawsze najlepsze. Taka sama sytuacja jest w przypadku firm, które działają tylko na terenie polski. W takim przypadku, nie znajdziemy jej produktów poza granicami kraju.

Na pewno zdarza Ci się, że ktoś z rodziny prosi Cię o to, abyś przysłał mu parę rzeczy z polski. Co jeśli jest to po raz pierwszy, a Ty nie masz pojęcia jak się zabrać za takie zadanie? Odpowiedź uzyskasz w poniższym artykule.

Odpowiednie przygotowanie paczki

Zanim pójdziemy na pocztę lub przekażemy wysyłkę kurierowi, warto zaopatrzyć się w karton. Wybieramy jego grubość oraz wielkość w oparciu o wagę oraz obszerność tego, co będziemy wysyłać. Jeśli jest to coś naprawdę ciężkiego, to należy pamiętać o tym, aby pudło było jak najbardziej wytrzymałe. W przypadku, kiedy doszłoby do sytuacji, że w czasie transportu, podczas podniesienia kartonu, odpadnie dno, przesyłka nie dociera do odbiorcy. Dlatego pamiętamy, aby karton miął najlepiej potrójne lub więcej warstwy. Bardzo ważne jest także to, aby był on odporny na wilgoć, ponieważ nie wiemy, w jaki sposób będzie on transportowany oraz jakie warunki pogodowe będą towarzyszyć transportowi.

Drugą bardzo ważna kwestią, jaka musi być spełniona podczas wysyłania przesyłki jest odpowiednie adresowanie. Pamiętajmy jednak, że adresy odbiorcy, nie zapisujemy na paczce. Do podania wszystkich danych służy list przewozowy, to na nim piszemy gdzie jedzie przesyłka oraz do kogo ma dotrzeć. Co więc zapisujemy na paczce? Jak ktoś wie, do kogo jest ona zaadresowana? Nie wysyłamy całkowicie pustego kartonu. Na poczcie dostajemy numer referencyjny paczki, który musimy nanieść na karton. Pamiętajmy, aby pismo było wyraźne i dało się je bez problemu przeczytać, ponieważ mogłyby wystąpić komplikacje podczas doręczania.

Jakie są powody zwrotów przesyłkę?

Najczęściej, zwroty są spowodowane tym, że przesyłka została nieprawidłowo zaadresowana. W takim przypadku, nie ma możliwości jej doręczenia. Zdarzają się również sytuacje, że przesyłka nie jest odbierana przez odbiorca pomimo kilkukrotnego awizowania. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku, paczka wraca do nadawcy, który musi ponieść koszty, które związane były z jej zwrotem. 

Przemysław

Logistyka przesyłek kurierskich

Related Posts

Ceny przesyłek zagranicznych

Ceny przesyłek zagranicznych

Wysyłka paczki za granicę do krajów poza UE – poradnik

Wysyłka paczki za granicę do krajów poza UE – poradnik

Wysyłka paczki za granicę do krajów UE – poradnik

Wysyłka paczki za granicę do krajów UE – poradnik

Jak wysłać paczkę do Chin?

Jak wysłać paczkę do Chin?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *