Historia paczkomatów

Historia paczkomatów

Z pewnością, nie znajdziemy człowieka, który ani raz w życiu nie nadał paczki lub jej nie odebrał. Mamy tu oczywiście na myśli tych w odpowiednim przedziale wiekowym. Choć mogłoby się wydawać, że paczkami to się zajmowały osoby starsze i nasze ciotki, które przysyłały prezenty na gwiazdkę. Jednak paczki stają się coraz bardziej popularne. W dobie Internetu oraz ciągle rozwijającej się technologii musimy ciągle wynajdować nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej ułatwią nam życie.

Mnóstwo ludzi robi w dzisiejszych czasach bardzo często zakupy przez Internet i nie wyobraża sobie życia bez niego. Wszelkie upominki, ciuchy, gadżety, buty, telefony, komputery, tablety, reszta urządzeń elektrycznych, a nawet jedzenie, kupuje my przez sklepy internetowe. Ich zaletą są przede wszystkim niższe ceny, ponieważ taki sprzedawca, nie musi płacić za wynajem lokalu, więc może nieco zmniejszyć opłaty.  Wszystko, co zostaje nam dostarczone, dociera zazwyczaj w formie listu lub paczki. W ostatnim czasie. Bardzo duża popularność zyskały paczkomaty.

Jak to się zaczęło?

Pomysłodawca paczkomatów jest Polak o imieniu Rafał. Stworzył on bardzo ciekawą koncepcje oraz wprowadził ją w życie. Na rynek jego wynalazek wszedł w roku 2006. Nie był on oczywiście na początku tak bardzo popularny, jednak wiadomo jest, że nigdy, nie zdobywamy sławy od razu po wejściu na rynek. Jednak w tym samym czasie odbywały się strajki listonoszy.

 Dokładnie sześć lat później, ponieważ w roku 2012, InPost przejął aż 16% udziałów od poczty polskiej. Zauważmy, że wcześniej, poczta była jedyna na rynku i tylko ona zajmowała się doręczaniem paczek. Celem InPost `u było zdobycie pozycji wicelidera. Dzisiaj, dzięki obecności paczkomatów, kurierzy dostarczają setki milionów paczek oraz listów rocznie. Co więcej okazało się, że przeciętny kurier, dowożący do domu przesyłkę jest w stanie dostarczyć ich dziennie około 60. W przypadku paczkomatów, liczba ta wzrasta do 600. Jest to bardzo zadowalający wynik. Dzięki takim nowoczesnym pomysłom, doręczanie poczty, może stać się tak szybkie, że nawet nie jesteśmy w stanie sobie tego wyobrazić. Co więcej, wracając do naszych paczkomatów, możemy z nich korzystać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Zwykły pracownik poczty, nie będzie tyle czasu siedział w okienku. Niekiedy, aby odebrać naszą przesyłkę musimy czekać aż do wieczora, ponieważ nawet posiadając awizo, nie mamy możliwości zabrania paczki.

Przemysław

Logistyka przesyłek kurierskich

Related Posts

Broker usług kurierskich – dlaczego warto skorzystać?

Broker usług kurierskich – dlaczego warto skorzystać?

Wysyłka przesyłki kurierem poradnik

Wysyłka przesyłki kurierem poradnik

Sendfast.pl – najlepsze usługi kurierskie (o firmie)

Sendfast.pl – najlepsze usługi kurierskie (o firmie)

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *