Ceny przesyłek zagranicznych

Ceny przesyłek zagranicznych

Jak często zdarzało Ci się wysyłać przesyłkę do kogoś w Polsce? Pewnie już dużo razy, szczególnie, jeśli masz rodzinę w dalszych krańcach kraju. Na pewno, byłeś także w sytuacji, kiedy sprzedawałeś coś przez Internet, więc także musiałeś się wybrać na pocztę z paczką lub zamówić kuriera. Jeśli tak, to już zdążyłeś się zapoznać z wszelkimi czynnościami dotyczącymi wysyłki paczki w obrębie polski. Co jeżeli nie wysyłałeś jeszcze paczki, ale tylko listy, a trafił Ci się ktoś, kto mieszka w innym kraju, a chciałby coś od Ciebie kupić, co jest znacznie większe niż reszta ofert? W takim przypadku, musimy bardzo szybko nabyć niezbędną wiedzę, która pomoże nam uporać się z zadaniem, aby klient nie czekał. Ponieważ taka przesyłka, idzie nieco dłużej niż taka, która podróżuje tylko po jednym kraju, trzeba tak szybko postarać się ją wysłać, aby jak najmniej klient na nią oczekiwał oraz się nie stresował, że jeszcze nie dotarła. Dla początkujących, przygotowany został odpowiedni artykuł, który powie jak zapakować, zaadresować paczkę oraz ile to kosztuje.

Jak pakować towar do wysyłki?

Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, powinieneś bardzo dokładnie przeczytać podane porady, aby uniknąć problemów związanych z dostarczeniem paczki. Dlatego, pamiętaj o odpowiednim zapakowaniu przesyłki. Bardzo ważną kwestią jest dobranie kartonu do rozmiaru towaru. Jeśli jest to coś ciężkiego, to najlepiej postarać się o nawet 5 warstw pudełka. Zawartość jest wtedy chroniona i mamy pewność, ze nie odpadnie dno od pudła, kiedy ktoś je podniesie. Trzeba także odpowiednio dopasować wielkość pudła. Nie powinno ono być ani za małe ani za duże. Jeśli będzie miało zbyt skromną wielkość, to zwartość będzie go rozpychać. W przypadku, kiedy będzie ono za duże, to przesyłka będzie przemieszczać się po jego wnętrzu.

Jeżeli, nie uda nam się idealnie dobrać pudła, to musimy zabezpieczyć się w styropian. Będzie on służył, jako amortyzacja dla zawartości. Dzięki temu, nie będzie ona przesuwać się w kartonie, a co za tym idzie, nie zniszczy się.

Ile kosztuje wysyłka?

Większość cen jest zależna od kraju, do jakiego wysyłamy naszą paczkę. Jednak jest jeszcze kwestia wagi. W zależności jak jest ciężka, płacimy więcej lub mniej. Oczywiście, tańsze są lżejsze przesyłki, a droższe są te cięższe.

Wysyłając paczkę o wadze 1 kg do Czech płacimy za nią 32 zł. Jednak już do Niemiec ta sama przesyłka będzie kosztować 52zł. Im cięższa paczka, tym więce3j płacimy oraz im dalej państwo, także poniesiemy większe koszty. Pamiętajmy, aby zawsze dobrze adresować paczkę oraz poinformować odbiorcę o tym, że ją wysyłamy. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeśli nie uda się dostarczyć paczki z wyżej podanych przyczyn, to my ponosimy koszty zwrotu. W przypadku takiego, odbywającego się na terenie całej Europy, będzie nas to więcej kosztować. 

Przemysław

Logistyka przesyłek kurierskich

Related Posts

Jak wygląda zwrot przesyłki zagranicznej?

Jak wygląda zwrot przesyłki zagranicznej?

Wysyłka paczki za granicę do krajów poza UE – poradnik

Wysyłka paczki za granicę do krajów poza UE – poradnik

Wysyłka paczki za granicę do krajów UE – poradnik

Wysyłka paczki za granicę do krajów UE – poradnik

Jak wysłać paczkę do Chin?

Jak wysłać paczkę do Chin?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *